Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Walczą o II ligę

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
StarBol pokonał w sobotę Basket – Chrobry Głogów 75:73. Dzięki temu nasza drużyna zajmuje już siódme miejsce w tabeli III ligi.

Spotkanie było niezwykle emocjonujące i nerwowe. Pierwsza kwarta rozpoczęła się pomyślnie dla StarBolu, który prowadził pięcioma punktami. Głogowianie jednak szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu 10:10. Trener bolesławian poprosił o czas i po powrocie na parkiet zawodnicy objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca kwarty - zakończyła się ona wynikiem 19:15.

Druga kwarta była mniej nerwowa, ale nie pozbawiona błędów naszych zawodników. Jeszcze w dziewiątej minucie bolesławianie prowadzili siedmioma punktami, jednak goście wykorzystali błędy naszych zawodników i po 20 minutach prowadzili dwoma punktami.

Połowa trzeciej kwarty była wyrównana. W bolesławieckiej drużynie punktował Kamil Milancej. Głogowianom udało się jednak „odskoczyć” na 7 punktów. Mimo, iż bolesławianie odrabiali straty, kwarta zakończyła się wynikiem 19:18 dla gości.

Emocje ostatniej kwarty udzieliły się zawodnikom StarBol, którzy przegrywali nawet 10 punktami. Na szczęście głogowianie zaczęli popełniać błędy, a nasi zawodnicy zaczęli skutecznie odrabiać straty. Na 3 minuty przed końcem spotkania bolesławiecka drużyna prowadziła, jednak role szybko się odwróciły i w przedostatniej minucie Basket miał 3 punkty przewagi. Kiedy do końca meczu pozostały już tylko 34 sekundy, tablica wskazywała remis 73:73. Indywidualna akcja Zbigniewa Owczarka przyniosła zwycięstwo bolesławian 75:73. Bolesławianie w tabeli III ligi seniorów przesunęli się na 7 miejsce, a Basket, mimo przegranej, awansował na pozycję wicelidera.