Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Koszykarze wygrywają na wyjeździe!

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Koszykarze TOP Bolesławiec walczą o awans do II ligi. Na wyjazdowym meczu z KKS VB Leasing Siechnice bolesławianie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu.

Wyjazdowy mecz w Siechnicach był kolejnym sprawdzianem dla koszykarzy z Bolesławca, którzy walczą o awans do II ligi. Początek meczu był zdecydowanie lepszy dla gospodarzy, którzy prowadzili 4:0. To jednak zmobilizowało zawodników TOP, którzy doprowadzili do wyrównania. Do końca pierwszej połowy siechniczanie starali się grać szybko i kombinacyjnie, ale podobnie grali i bolesławianie. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się przewagą gospodarzy 36:25.

Kluczowa dla całego spotkania była trzecia kwarta. Właśnie wtedy bolesławianie niemal zmiażdżyli swoich rywali. Wszystko dzięki wielu rzutom za 3 punkty oraz kombinacyjną grą pod koszem. TOP wygrał tą część meczu aż 26:6.

W czwartej kwarcie bolesławianie kontrolowali przebieg gry, a ich zwycięstwo nie było zagrożone.

Godną odnotowania była akcja Bartosza Dolińskiego, którą przeprowadził na 2 sekundy przed końcem meczu. Wówczas to bolesławianin trafił do kosza z połowy boiska. W zgodniej opinii obserwatorów spotkania, rzut ten mógłby być ozdobą nawet meczu NBA.

Bolesławianie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i zajmują czwarte miejsce w tabeli rozgrywek. 25 stycznia drużyna TOP Bolesławiec zmierzy się w meczu derbowym z drużyną Starbol Bolesławiec. Spotkanie odbędzie się w sali sportowej Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych przy ul. Zgorzeleckiej.

KKS VB Leasing Siechnice - TOP Bolesławiec 93:70 (19:23; 17:22; 6:26; 28:22)

TOP: Kamil Abramowicz, Krzysztof Kureła, Jacek Wójcik, Marcin Kozłowski, Piotr Miarka, Grzegorz Chmielowski, Bartosz Doliński.