Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Kajakiem do mistrzostwa

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Jakub Hankiewicz, zawodnik klubu „BoLwater” został Halowym Mistrzem Polski. Zawody rozegrano w sobotę w Zabierzowie.

Podczas II Halowych Otwartych Mistrzostw Polski we Freestyle`u Kajakowym „LOOP 2010” rozgrywanych w sobotę, 27 marca w Zabierzowie koło Krakowa zawodnik Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater” Jakub Hankiewicz wywalczył pierwsze miejsce oraz tytuł Halowego Mistrza Polski w Freestyle`u Kajakowym. Jakub startował w kategorii juniorów. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza zdobył Michał Doniec (KKG Retendo), a trzecie miejsce zajął Andrzej Doniec (KKG Retendo).

Niespodzianki nie było w kategorii kobiet - pierwsze miejsce zajęła Izabela Fidzińska (KKK Kraków), a drugie Magdalena Paluchowska (WAKK Habazie). Na najniższym stopniu podium stanęła Dominika Wnuk (WAKK Habazie).

Do sporej niespodzianki doszło natomiast w rywalizacji seniorów. Dotychczas niepokonany zarówno na basenie jak i na rzece aktualny Mistrz Polski, Tomasz Czaplicki reprezentujący Karkonoski Klub Kajakowy z Jeleniej Góry uległ Bartoszowi Czerwińskiemu z Krakowskiego Klubu Kajakowego. Bartosz w tym roku po raz pierwszy startował w kategorii seniorów, awansując od razu na najwyższe miejsce na podium. Trzecie miejsce w rywalizacji mężczyzn przypadło bardzo dobrze przygotowanemu Michałowi Kamińskiemu z WAKK Habazie.

Bardzo dobre przygotowanie zawodników z WAKK Habazie zaowocowało również pierwszym miejscem drużynowo (ex aequo z wielokrotnym drużynowym zwycięzcą różnych zawodów KKG Retendo). W kategorii seniorów startował również zawodnik BLKS „BoLwater” Artur Łągiewka, który ostatecznie zajął 14 miejsce.

Obecnie zawodnicy „BoLwateru” przygotowują się do Mistrzostw Polski we Freestyle`u Kajakowym, które odbędą się w dniach 22-23.05.2010 w Jeleniej Górze na sztucznie stworzonym play spocie. W planach są także starty w Mistrzostwach Europy w Lienz (Austria), które odbędą się 16-19.06. 2010.

Freestyle kajakowy to sport niezwykle widowiskowy, a poziom przygotowania zawodników z roku na rok jest coraz wyższy. Także sama dyscyplina zdobywa w Polsce coraz większą popularność, czego dowodem jest ogromna frekwencja zarówno zawodników, jak i kibiców na tegorocznych zawodach. Do Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu „BoLwater” należą ludzie z całego regionu - między innymi z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Żar i Wrocławia.