Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Wrócili z medalami

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W sobotę, 12 czerwca w Gera (Niemcy) odbyły się zawody Taekwondo WTF organizowane przez Taekwondo Union Thüringen e.V. Z Bolesławca pochodziło pięcioro zawodników, reprezentujących klub UKS ILYO: Paulina Stojanowska, Klaudia Faltyn, Adam Filipek, Mateusz Boczarski oraz Wiktor Cawricz. Wszyscy zawodnicy zajęli medalowe miejsca.

Złote medale wywalczyli: Adam Filipek (do 73kg ) oraz Mateusz Boczarski (do 41 kg). Mimo, iż Adam został przez organizatorów przeniesiony do wyższej kategorii wagowej, pokonał w finale swojego przeciwnika, reprezentanta Niemiec 10:8. Mateusz walkę finałową wygrał po przez nokaut przeciwnika w pierwszej rundzie (10:1).

Udany debiut na zawodach zagranicznych zaliczył Wiktor Cawricz (do 45kg), który zdobył srebrny medal. W walce o wejście do finału zaprezentował się bardzo dobrze wygrywając 11:4. Niestety w finale trafił na przeciwnika, którego nie zdołał pokonać.

Brązowe medale zdobyły zawodniczki: Paulina Stojanowska (do 41kg) i Klaudia Faltyn(do 37 kg). Klaudia niestety w walce o wejście do finałów uległa przeciwniczce przegrywając 1:5 tym samym zdobywając brązowy medal. Paulina Stojanowska również nie

wygrała swojej walki o wejście do finałów. Przeszkodziła jej w tym kontuzja nogi, której nabawiła się już w pierwszych sekundach pierwszej walki. Kontuzje spowodowała jej przeciwniczka kopiąc niefortunnie Paulinę w udo. Nasza zawodniczka pomimo to wystąpiła w walce o brązowy medal i wygrała (7:1) nokautując przeciwniczkę potężnym kopnięciem już w pierwszej minucie walki.

W całych zawodach wzięło udział około 200 zawodniczek i zawodników z Niemiec, Polski, Czech oraz Węgier i Austrii. W klasyfikacji generalnej ILYO uplasowało się ma 10 pozycji.