Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
XI Maraton Pływacki za nami

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Z okazji Święta Niepodległości w Bolesławcu odbył się 11. Maraton Pływacki. Na starcie stanęło 60 zawodników.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.XI Maraton Pływacki za nami
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Na basenie sportowym Bolesławieckiego Parku Wodnego „Orka” z okazji Święta Niepodległości odbył się 11. Maraton Pływacki.

- W zawodach startuje 60 osób i każdy ma do przepłynięcia 1000 m., czyli czterdzieści basenów. - mówi Zbigniew Kowalczyk, dyr. ds. kultury fizycznej i marketingu MOSiR Bolesławiec.

- Impreza jest otwarta, tzn., że może w niej startować każdy kto lubi pływać , bez względu na to czy uprawia pływanie zawodowo, amatorsko czy tylko rekreacyjnie. Styl jest dowolny. - wyjaśnia Ryszard Niewiadomski, sędzia zawodów.

Zawody zostały rozegrane w sześciu kategoriach wiekowych, osobno dla kobiet i mężczyzn. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

- Joanna Ośko i Hubert Parzyński – w kategorii do lat 9

- Agata Knapik i Kacper Grela – w kategorii 10-11 lat

- Oliwia Zając i Jonasz Szkirpan – w kategorii 12-15 lat

- Magdalena Kurzyńska i Kordian Różnicki – w kategorii 16-29 lat

- Marta Satoła i Fryderyk Popieliński – w kategorii 30-49 lat

- Grażyna Grzegorzewska i Henryk Kopaniecki – w kategorii 50 lat i więcej

W klasyfikacji generalnej zwycięzcami zostali: Kurzyńska Magdalena i Szkirpan Jonasz.

Organizatorem zawodów był Park Wodny „Orka” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Bolesławca, Piotr Roman.